0

PREMIJER LIGA: Nećete verovati, ali Simon Minjole je junak Liverpula (VIDEO)

Objavljeno: 23.09.17 u 20:31

U derbiju šestog kola Premijer lige Liverpul je savladao Lester u gostima rezultatom 3:2 (2:1) posle vrlo dramatičnog finiša.

Sjajan meč gledali smo na ‘King Pauer’ stadionu, a Liverpul je uspeo da slavi prvi put posle četiri utakmice bez pobede na tom mestu.

Sve je ukazivalo na to da će Liverpul lako doći do trijumfa, jer je išao ka tome na krilima Filipea Kutinja, koji je asistirao Salahu za gol u 15. minutu, a zatim u 23. i sam pogodio na fantastičan način iz slobodnog udarca.

(Izvor: youtube / Sahabat Dumay)

Rezultat je smanjio Okazaki u trećem minutu nadoknade prvog dela igre, za dodatnu neizvesnost pred nastavak susreta.

Kada je Džordan Henderson povisio na 3:1 posle kontre ‘crvenih’ u 68. minutu, činilo se da se meč ‘lomi’, ali je samo minut kasnije Džejmi Vardi vratio nadu ‘lisicama’.

Bio je to njegov šesti gol u duelima protiv Liverpula, a šansu za sedmi dobio je samo dva minuta kasnije, nakon što je sam iznudio jedanaesterac za svoj tim.

Ipak, nije ga iskoristio, tačnije, Simon Minjole, inače krivac za dosuđeni penal, je odbranio silovit udarac Vardija i tako posle dugo vremena i kikseva postao jednom i junak Jirgena Klopa.

(Izvor: youtube / Lucas Campbell)