0

SERIJA A: Roma sigurna protiv Verone, Kolarov asistent, debitovao i Šik

Objavljeno: 16.09.17 u 22:52

U četvrtom kolu italijanske Serije A, Roma je na svom Olimpiku dočekala ekipu Verone.

Rimljani su slavili rezultatom 3:0 i tako zabeležili drugu pobedu u ovom prvenstvu. Malo je falilo da se meč na Olimpiku prekine zbog kiše koja je padala veoma jako, ali je sudija Paireto dozvolio da se meč odigra.

Roma je povela u 22. minutu nakon kontre. El Šaravi je uposlio na vreme Rađu Naingolana koji lagano vara golmana Verone za 1:0. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko je povisio na 2:0 u 34. minutu nakon asistencije Florencija, da bi isti igrač postavio konačan rezultat u 61. minutu. Aleksandar Kolarov je uputio fantastičan pas u šesnaesterac prema Edinu Džeku koji vrlo snalažljivo špicem po drugi put matirao golmana Verone i tako rešio pitanje pobednika na večerašnjoj utakmici.

Šansu da debituje u dresu Rome dobilo je i najskuplje pojačanje u istoriji rimskog kluba – Patrik Šik. On je u igru ušao u 75. minutu.