0

PRIMERA: Barselona silna u gradskom derbiju, het-trik Mesija, sjajan debi Dembelea

Objavljeno: 09.09.17 u 22:59

Treći meč ove sezone i treća pobeda Barselone u Primeri.

Barselona je na Kamp Nou dočekala gradskog rivala Espanjol i ubedljivo ga savladala rezultatom 5-0. Het-trik Mesija i debi i asistencija najskupljeg fudbalera u istoriji Katalonaca, obeležili su ovaj meč.

Espanjol je odolevao do 26. minuta, a onda je Ivan Rakitić poslao sjajan pas ka Mesiju, Argentinac se dobro snašao pored par defanzivaca gostiju i lako savladao Pau Lopeza. Samo devet minuta kasnije, akcija Mesija i Albe je okončana novim golom u mreži Espanjola. Espanjol je u 44. minutu mogao da smanji rezultat, ali je Pablo Pijati pogodio stativu.

Nastavila je Barselona da igra ofanzivno i u drugom poluvremenu, a Mesi je u 67. minutu kompletirao svoj het-trik. Argentinac je prelepim golom praktično rešio pitanje pobednika na ovom meču. Osman Dembele je ušao u igru u 68. minutu umesto Deulofeua i na taj način debitovao u dresu Barselone. Đerar Pike je u 87. minutu nakon kornera povisio na 4-0, a konačan rezultat je postavio Luis Suarez na asistenciju debitanta Dembelea.