0
Evrobasket 2022

EUROBASKET: Imamo prvog četvrtfinalistu, Slovenija je preozbiljan tim!

Objavljeno: 09.09.17 u 13:10

Reprezentacija Slovenije prva se plasirala u četvrtfinale Eurobasketa ubedljivim trijumfom nad Ukrajinom rezultatom 79:55.

Selekcija koju predvodi Srbin Igor Kokoškov igra maestralno na šampionatu Evrope, a posle svih pet pobeda u grupnoj fazi, šesta je ostvarena u osmini finala. Stradala je Ukrajina, verovatno najveće iznenađenje dosadašnjeg toka prvenstva.

Luka Dončić je otvorio utakmicu sa sedam uzastopnih poena i to je pokrenulo minimalnu prednost Slovenije koja je do kraja četvrtine narasla do dvocifrene razlike, a na kraju poluvremena ‘zmajevi’ su vodili sa 15 poena.

Ako je i bilo pitanja oko pobednika ovog susreta, treća deonica ju je u potpunosti otklonila. Sjajna odbrana i raznovrstan napad, čak i uz danas vrlo neraspoloženog Gorana Dragića (samo pet poena), doneli su Sloveniji čak 27 poena viška.

Poslednjih 10 minuta odigrali su rezervisti i jednog i drugog tima, igralo se koš za koš, a na kraju je meč završen rezultatom 79:55.

Ubedljivo najefikasniji bio je Endoni Rendolf sa 21 poenom, od čega 12 u trećem kvartalu, Dončić se zaustavio na 14, dok je kod Ukrajinaca jedini dvocifren bio Pustozvonov sa 11 ubačenih koševa.

Slovenija je dokazala klasu i nameru da napadne neku od medalja, a sledeći korak biće im mnogo teži pošto će čekati pobednika sutrašnjeg duela u istom terminu između Letonije i Crne Gore.

Slovenija – Ukrajina 79:55 (26:17, 16:10, 26:16, 11:12)

SLOVENIJA: Rendolf 21, Rebec, Dragić 5, Nikolić 4, Prepelič 14, Murić 2, Blažič 8, Vidmar 8, Zagorac, Dimec, Čančar 3, Dončić 14.

UKRAJINA: Pustozvonov 11, Kolčenko 4, Lukašov 9, Otverčenko, Lipovij 6, Kornijenko 2, Bobrov 8, Zajcev 5, Kravcov 4, Pustovij 4, Koniev 2, Mišula.