0

SUPERLIGA KINE: Ubedljiva pobeda Skolarijevog Gvangžu Evergrandea

Objavljeno: 08.09.17 u 17:19

Fudbaleri Gvangžu Evergrandea pobedili su u prvom meču 24. kola kineske Super lige Čangčun na svom terenu sa 3:1.

Ekipa brazilskog stručnjaka Felipea Skolarija je povela u 26. minutu golom njegovog zemljaka Rikarda Gulara. Asistent je bio Ženg Ži. U 59. minutu meča je u šesnaestercu Čangčuna Đijang Že nepropisno zaustavio Li Ksuepenga, a siguran sa bele tačke je bio Gular.

Gostujuća ekipa je uspela da smanji rezultat u 61. minutu kada je gol postigao uzbekistanski defanzivac Anzur Ismailov, dok je konačnih 3:1  doneo u 66. minutu Brazilac Alan.

Evergrande je ostvario četvrtu pobedu zaredom i nalazi se na prvom mestu kineske Superlige sa 56 osvojenih bodova. Drugoplasirani Šangaj SIPG ima 11 bodova manje i utakmicu manje. Čangčun je deseti sa 28 bodova i tri utakmice bez prvenstvene pobede.