0
Evrobasket 2022

‘MOMCI, HAJDE DA NE PIPNE PARKET’: Protok lopte i akcija Srbije koje se ni Greg Popovič ne bi postideo (VIDEO)

Objavljeno: 04.09.17 u 20:46

Srbija je 12 minuta igrala fenomenalnu košarku u Istanbulu i stigla do velikih plus 13 protiv Turske koja do tada nije imala odgovor na brzu igru ‘orlova’.

Srbija je fantastično otvorila utakmicu i akcija poput ovog sa početka druge četvrtine je čist proizvod samopouzdanja koju je donela dobra odbrana na startu, a iz toga proizilazi i kreativnost u napadu.

Tako je Vasilije Micić ukrao ‘živu’ loptu na startu jednog napada Turske, zatim pokrenuo kontru preko Milana Mačvana, da bi je završio Dragan Milosavljević, a sve to bez da je lopta ijednom dodirnula parket.

Prava košarkaška poezija u tim momentima, stoga je prava šteta što je kasnije Turska napravila seriju od 11:0 i vratila se rezultatski u meč, a time se i publika probudila.

Dok je Srbija ovako igrala, gotovo da se nisu ni čuli, tako bi trebalo i da nastavimo.

Na kraju poluvremena Srbija vodi sa 36:31.