Tenis

US OPEN: Nemica zaustavila Aleksandru Krunić

Objavljeno: 01.09.17 u 23:10

Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u osminu finala US Opena.

Nakon pobeda nad Džoanom Kontom i Ajlom Tomljanović, srpska teniserka Aleksandra Krunić poražena je u trećoj rundi US Opena od Nemice Julije Gerges rezultatom 2:0 (6:3, 6:3).

Jedan sat i 14 minuta trajala je borba Krunić i Gerges. U prvom setu, Gergesova je napravila dva brejka i završila posao nakon 31 minuta igre. Drugi set doneo je nešto jači otpor Aleksandre Krunić, igralo se gem za gem sve do osmog gema, kada je Gerges napravila ključni brejk za osvajanje ovog seta i plasman u osminu finala.

Julija Gerges će se u osmini finala turnira u Njujorku sastati sa Amerikankom Sloan Stivens, koja je nadigrala Australijanku Ešli Barti sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4.