4

KVALIFIKACIJE ZA SP: Nemci gaze redom, danska lekcija Poljacima, Slovacima ‘slovenski’ derbi (VIDEO)

Objavljeno: 01.09.17 u 22:55

Posle novog sedmog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji situacija u grupama je sve zamršenija, to jest samo su Nemci overili plasman u najveću zemlju sveta.

Došla je Nemačka rasterećeno u Prag, iako ih je samo pobeda vodila već posle ovog kola u Rusiju. Ipak, ‘panceri’ se nisu opuštali, poveli su već u 4. minutu golom Vernera. Ipak, Česi su uspeli da stignu do izjednačenja golom Daride u 78. minutu, ali je posle centaršuta Krosa, Humels doneo Nemcima sedmu pobedu.

Czech Republic vs Germany 1-2 All Goals… by goalz1

U istoj C grupi Severna Irska je sa 3:0 deklasirala San Marino i sada ima pet bodova manje od lidera Nemačke i nikakve šanse da stigne ‘elf’. U meču za bodove Norveška je sa 2:0 bila bolja od Azerbejdžana.

U E grupi igran je derbi. Lider na tabeli je gostovao Danskoj, a domaćina je samo pobeda ostavljala u šansi da ode na Svetsko prvenstvo. Na kraju 4:0 za Skandinavce. Prednost Dancima doneo je Dilejni u 16. minutu, a Kornelijus je do kraja prvog dela doneo sigurnu prednost 2:0. Do kraja utakmice još dva gola u mreži Poljske, prvo Jorgensen, a potom evrogol Eriksena.

ALL Goals HD – Denmark 4-0 Poland 01.09.2017 by gooooooooooal

U meču za bodove je Rumunija savladala Jermeniju sa 1:0, dok je dva sata ranije Crna Gora slavila u Kazahstanu sa 3:0. Poljska je i dalje prva na tabeli, ali su Crna Gora i Danska smanjile zaostatak tri kola pre kraja.

U F grupi derbi je igran u Bratislavi gde je Slovačka dočekala Sloveniju. Samo jedna od dve selekcije je mogla da nastavi borbu sa Englezima za prvo mesto, a to će biti domaćin. Slovačka je slavila golom Nemeca u 81. minutu. Engleska nije imala težak posao na Malti gde je slavila sa 4:0, ali je tri pogotka dala u periodu od 86. do 92. minuta. Strelci su bili Kejn dva gola, Bertrand i Velbek. Škotska je sa 3:0 bila bolja od Litvanije u gostima. Englezi su prvi sa 17 bodova, dok Slovačka ima 15. Slovenija i Škotska su sakupile po 11 poena.

Adam Nemec Goal HD – Slovakia 1-0 Slovenia 01… by Football–Live

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Kazahstan – Crna Gora 0:3 (0:1)