0

KVALIFIKACIJE ZA SP: ‘Lale’ uvenule u Francuskoj, veliki šok za Bosnu, Belgija brojala do devet (VIDEO)

Objavljeno: 31.08.17 u 23:28

Prvog od šest vezanih dana u kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji odigrano je devet utakmica, a najveće iznenađenje je poraz Bosne posle velikog vođstva na Kipru.

‘Zmajevi’ su večeras gostovali na Kipru i tamo su imali vrlo lagodnih 2:0, ali su i to uspeli da prokockaju, jer su primili tri gola u razmaku od 65. do 76. minuta i na kraju izgubili sa 3:2. Veliki šok za Bosnu koji im u mnogome remeti planove uoči poslednja tri kola. Grčka to nije iskoristila i na svom terenu je odigrala samo 0:0 protiv Estonije.

Belgija je bila najubedljivija, jer je sa čak 9:0 savladala Gibraltar, uz evrogol Aksela Vicela, a Portugal je bio ‘blaži’ prema Farskim Ostrvima – 5:1, ali uz podjednako prelep gol Kristijana Ronalda, vrlo sličan Vicelovom.

Derbi večeri igran je u Francuskoj, gde su ‘galski petlovi’ razbili Holandiju sa čak 4:0. Golove su postigli Grizman u 14, Lemar u 73 i 88 i Mbape u prvom minutu nadoknade, što je novi veliki udarac za tim ‘lala’.

(Izvor: youtube / I Love Football)