Tenis

US OPEN: Velika pobeda Aleksandre Krunić, pala je Džoana Konta

Objavljeno: 28.08.17 u 23:10

Velika senzacija na startu US Opena.

Srpska teniserka Aleksandra Krunić savladala je u prvom kolu US Opena Britanku Džoanu Kontu, sedmu igračicu sveta, rezultatom 4:6, 6:3, 6:4.

Prvi set obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno pet, a jedan više napravila je Konta. U drugom setu je viđen samo jedan brejk, a napravila ga je naša Aleksandra Krunić i to joj je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Teniserke su veliku borbu vodile i u trećem setu, Krunićeva je igrala hrabro i koristila svaku priliku. Na početku seta su i Konta i Krunićeva po jednom oduzele servis protivnici, a srpska teniserka je odlučujući napravila u sedmom gemu.

Krunićeva će u drugom koju US Opena igrati protiv pobednice meča između Šveđanka Johane Larson i Ajle Tomljanović iz Hrvatske.