0

PREMIJER LIGA: Čelsi lako sa ‘karamelama’, Krauč doneo bod Stouku (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.17 u 16:50

Posle uvodnog poraza od Barnlija, šampion Preijer lige Čelsi se podigao i ostvario dve uzastopne pobede. Danas su na Stamford Bridžu pale ‘karamele’. WBA i Stouk su podelili bodove.

Čelsi je konačno podsetio na izdanja iz prošle sezone i savladao Everton rezultatom 2:0. Najzaslužniji za pobedu ‘plavaca’ bio je Alvaro Morata koji je prvo asistirao Fabregasu, a onda se i sam upisao u listu strelaca.

Mrežu Evertona načeo je Sesk Fabregas u 27. minutu i to nakon asistencije sunarodnika Morate, koji mu je iz drugog pokušaja, glavom asistirao, a ovaj spoljnim delom stopala pogodio malu mrežicu.Prošlo je 13 minuta meča, a Alvaro Morata se našao na pravom mestu i glavom savladao Pikforda. SezaraAspilikueta je bio asistent za drugi pogodak Španca u Premijer ligi ove sezone.

Čelsi je nastavio furiozno i u drugom poluvremenu. Šanse su se ređale preko Mozesa i Pedra, ali je Pikford uspeo da sačuva svoju mrežu. Koliko su loši bili gosti iz Liverpula dovoljno govori činjenica da su prvi šut u okvir gola uputili u 87. minutu meča.

U drugom popodnevnom meču, VBA i Stouk su remizirali 1:1. Poveo je VBA golom Džeja Rodrigeza u 61. minutu, ali je veliki bod gostima doneo Piter Krauč u 75. minutu.