0

KVALFIKACIJE ZA LŠ: Seltik je branio 5:0, a Astana je bila na pragu senzacije (VIDEO)

Objavljeno: 22.08.17 u 19:44

Poznat je prvi učesnik Lige šampiona iz kvalfikacija, reč je o škotskom šampionu Seltiku koji je bio bolji od kazahstanskog prvaka Astane.

Seltik je u daleki Kazahstan krenuo sa velikom prednošću 5:0 iz prvog meča. Ipak, nije im lako bilo u Astani. Domaćin je poveo autogolom Ajera u 26.minutu. Spas za Seltik stigao je u 34. minutu kada je Forest uposlio Sinklera za 1:1. Navijači iz Škotske su tada bili mirni, ali…

Ipak, drugo poluvreme im je donelo apsolutni nemir. Već u 48. minutu je Mužikov iskoristio grešku defanzive Seltika i pogodio za 2:1. Samo 60 sekundi kasnije novi šok, Šomko je uposlio Tvumasija, a ovaj pogodio za 3:1. Astana je na pravom putu ka Ligi šampiona bila u 69. kada je isti igrač pogodio za 4:1.

Astani je falilo još tri pogotka za senzaciju, ali se Seltik na vreme probudio. U 81.minutu je Nčam pogodio za 4:2, a konačnih 4:3 postavio je Grifits.

Astana vs Celtic 4-3 All Goals & Highlights 22… by FootballHD7

Seltik ukupnim rezultatom 8:4 ide u grupnu fazu Lige šampiona, dok se Astana seli u Ligu Evrope.