0

PREMIJER LIGA: Prva pobeda Liverpula, Tadić strelac protiv Vest Hema (VIDEO)

Objavljeno: 19.08.17 u 18:15

Danas je odigrano šest mečeva engleske Premijer lige, a u centru pažnje su bili mečevi u Svonsiju i Liverpulu.

Fudbaleri Mančester junajteda su protutnjali kroz Vels i bez primljenog gola upisali pobedu protiv Svonsija. Rezultat je bio 0:4 u korist ‘crvenih đavola’, a strelci za tim Žozea Murinja bili su Bejli, Lukaku, Pogba i Marsijal.

Liverpul je ostvario prvu pobedu u Premijer ligi ove seyone. Izabranici nemačkog stručnjaka Jirgena Klopa su na Enfildu savladali Kristal Palas rezultatom 1-0, a jedini strelac na meču bio je Mane u 73. minutu meča. Marko Grujić i Lazar Marković nisu bili u konkurenciji za ovaj meč, dok je srpski reprezentativac Luka Milivojević na terenu bio do 77. minuta meča.

Dušan Tadić je prvi Srbin koji se upisao u listu strelaca u Premijer ligi ove sezone. On je u pobedi Sautemptona nad Vest Hemom od 3:2 postigao gol iz penala u 38. minutu meča. Meč na Sent Meri stadionu je obeležila i velika glupost Marka Arnautovića koji nakon udaranja laktom u glavu Stivensa dobio crveni karton. Čekićarima nije pomogla ni fantastična partija Čičarita koji je postigao dva gola, a pobedu Sautemptonu je doneo Čarli Ostin golom u sudijskoj nadoknadi.

Lester je savladao Brajton sa 2:0 golovima Okazakija i Megajera nakon asistencije Mareza iz kornera, a sa igračem manje je danas odličan bio i Vest Bromvič koji je slavio protiv Barnlija sa 1:0. Robson Kanu je bio jedini srelac na meču u 71. minutu

Nakon drugog kola Votford ima 4 boda, pošto je danas uspeo da savlada Bornmaut u gostima. Strelci su bili Ričarlison i Kapue u 73. i 86. minutu meča.