0

KVALIFIKACIJE ZA LE: Loš dan za Hrvate, Milan ‘demolirao’ Škendiju, Vardar iznenadio Fenerbahče

Objavljeno: 17.08.17 u 23:50

Danas su odigrani prvi mečevi plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope.

Što se timova bivše SFRJ tiče, Vardar je pobedio, Domžale i Dinamo Zagreb remizirali, a Hajduk, Osijek i Škendija pretrpeli poraz.

Milan se raspucao na svom stadionu protiv znatno slabijeg rivala iz Makedonije. Već do 28. minuta je italijanski tim imao prednost od tri gola zahvaljujući dobrroj realizaciji Silve (dva gola) i Montoliva. Borina je povisio prednost, a Antoneli doveo do 5:0 dva minuta kasnije. Konačan rezultat je postavio Montolivo drugim golom danas.

Za razliku od Škendije, drugi makedonski predstavnik u plej-ofu je prošao puno bolje. Vardar je napravio novo evropsko iznenađenje. Prvo je u 20. minutu preko Barsegjana stigao do vođstva, a onda u ostatku meča uspešno odolevao napadima Turaka. Grnčarov u 89. minutu dobija drrugi žuti karton i ostavlja saigrače na cedilu, ali Vardar ubrzo duplira prednost zahvaljujući autogolu Topala. U 93. minutu i Souza dobija crveni karton, tako da i on neće moći da igra u revanšu.

Dinamo Zagreb je zavaljujući golu Enrikea u petom minutu nadoknade utakmice izbegao veliko iznenađenje i poraz od Skenderbega koji je preko Latifija u prvom poluvremenu došao do prednosti. Ostala dva hrvatska kluba su pretrpela poraz, Hajduk od Evertona zahvaljujući debitantskom golu Kina u dresu ‘Karamela’, a i Idrise Gaja, dok je Austrija Beč rezultatim 2:1 savladala Osijek. Domžale su napravile iznenađenje i remizirale sa Marsejem, bilo je 1:1.