0

SUPERLIGA KINE: Posle četiri uzatopne pobede u prvenstvu, Piksi poražen (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.17 u 11:54

U prvom meču nedeljnog programa 22. kola Superlige Kine na teren je izašla ekipa Gvangžu R&F, ali se nije proslavila protiv Guiži Žičenga.

Vezao je Dragan Stojković Piksi četiri pobede u prvenstvu Kine, vratio se u borbu za azijsku Ligu šampiona, a onda stao na nezgodnom gostovanju. Bolji od Gaungžu R&F bio je Guižu Žičeng 2:0. Piskijev tim srušio je debitant u timu plavih Otesen, te se Dragan Stojković sada pita da li je ovog defanzivca trebalo stavljati u tim.

Bila je ovo prva utakmica od 26. maja da Gvangžu nije dao gol. Igrao se 23,.minut kada je Jelavić uposlio Kastra, a Španac iskoristio ukazanu šansu 1:0. U 33. minutu, već pomenuti, Islanđanin Otesen dobio je žuti karton, a šest minuta kasnije i drugi, te je Gvangžu R&F ostao sa deset igrača na terenu.

Red Card Solvi Ottesen (1-0) Guizhou Zhicheng… by hdlivegoals

Tačku na pobedu Guižu Žičenga stavio je Min Junlin pogotkom u 59. minutu. Gvangžu R&F sad ima dva boda manje od trećeplasiranog Šangdonga sa utakmicom više i bod manje od četvrtoplasiranog Kvanžana. Tim Dragana Stojkovića u sledećem kolu dočekuje upravo velikog rivala Šangdong.