0
Košarka

KVALIFIKACIJE ZA SP: Ubedljiv poraz Bosne i Hercegovine u Zenici

Objavljeno: 12.08.17 u 22:06

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila je na svom terenu od Švedske u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Izabranici Duška Vujoševića su ubedljivo poraženi od Šveđana u Zenici rezultatom 72:88.

Prva četvrtina je protekla u izjednačenoj borbi dve reprezentacije, ali je u drugoj deonici Švedska pokazala da je trenutno kvalitetniji tim. Pobednik se u drugom poluvremenu nijednom nije dovodio u pitanje i Šveđani su rutinski priveli meč kraju.

U redovima gostujuće reprezentacije istakao se Masamba koji je postigao 20 poena, a pratio ga je košarkaš Barselone Eriksen sa 15 i Gadeforš sa 14 poena. U Bosni i Hercegovini je opet najbolji bio košarkaš Cedevite Džanan Musa sa 12 poena. Bivši košarkaš Partizana Adin Vrabac postigao je 11, a novi centar crno-belih Obrad Tomić dodao je 10 poena.

U drugom meču grupe A, reprezentacija Jermenije je u gostima ubedljivo savladala Slovačku rezultatom 92:78.