0
Košarka

TURNIR U DALIJANU: ‘Orlovi’ pobedili reprezentaciju Crne Gore

Objavljeno: 10.08.17 u 22:50

Univerizetska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Crne Gore sa 67:57 u okviru drugog kola turnira u kineskom Dalijanu.

Ova meč bio je glavna provera pred start Univerzijade koja će se od 19. do. 30. avgusta održati u Tajpeju.

Srbija je do prvog trijumfa u Dalijanu došla odličnom igrom u poslednjoj četvrtini, a najefikasniji u redovima ‘orlova’ bili su Nenadić sa 18 i Tejić sa 17 poena. Pratili su ih Đoković sa 11 i Jovanović sa 9 poena.

Utakmica je imala dosta promena ritma, padova u igri i rezultatu. Posle poraza od Litvanije koji za razliku od nas ovde već 15 dana, ovaj trijumf nam mnogo znači na planu samopouzdanja. Momci zaslužuju sve pohvale zbog pristupa na terenu i ponašanju van njega. Sutra nas očekuje duel sa domaćinom. Šansu će dobiti igrači sa manjom minutažom, jer nam predstoji još mnogo teških duela – istako je selektor Todorović.

U trećem kolu turnira u Dalijanu Srbija se u petak sastaje sa selekcijom Kine.