Košarka

BRAVO MOMCI: Srbija u finalu Eurobasketa, sutra spektakl!

Objavljeno: 05.08.17 u 22:34

Orliće u finalu očekuje pravi klasik i borba sa Španijom za evropsko zlato.

Srpska U18 reprezentacija je porazila vršnjake iz Litvanije sa 83:77 (21:15, 18:20, 20:26, 24:16) u polufinalu Eurobasketa u Slovačkoj.

Dosta borbe je izrodilo finalistu večeras. Do prvog osetnijeg vođstva su stigli naši košarkaši krajem prve četvrtine, ali su Litvanci uhvatili priključak ubrzo. Litvanija je početkom drugog poluvremena došla do prednosti koju je imala i na ulasku u završnih 10 minuta.

A onda je usledio veliki preokret pulena Vlade Jovanovića koji su došli do prednosti na dva minuta do kraja utakmice i nakon toga serijom koševa otklonili pitanje pobednika.

Nikola Mišković je imao dabl-dabl učinak, 15 poena i 10 skokova, Vulikić je ubacio 11, a Andrija Marjanović 15. Dvocifreni su na drugoj strani bili Venskus sa 17 poena i Velička koji je ubacio jedan manje.

Finale Srbije i Španije se igra sutra od 20.15 minuta.

(Izvor: YouTube/FIBA)