KVALIFIKACIJE ZA LE: Jedan povlašćeni tim eliminisan, skandal u Larnaki

Objavljeno: 02.08.17 u 20:53

Danas su se odigrala dva revanš duela u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Iako još uvek crno-beli nisu završili svoje učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, jednim okom gledaju ka Ligi Evrope.

Kako je dobro poznato da prvaku Srbije odgovaraju porazi favorita u kvalifikacijama za Ligu Evrope kako bi se Partizan našao među povlašćenima na žrebu za Ligu Evrope, danas se desio samo jedan, i to onaj očekivani.

Litvanska Suduva je eliminasala Sion nakon pobede od 3:0 iz prve utakmice, danas je bilo 1:1. Konate je u 55. minutu doneo prednost i nadu Sionu, ali je sve sumnje otklonio Vezevičijus u 80. minutu i poslao Suduvu u plej-of.

Posle utakmice bez golova u Beču između Austrije i AEL-a, Kiprani su doživeli eliminaciju tako da je Austrija prošla u plej-of tek nakon jednog odigranog dvomeča pošto je kvalifikacije startovala u trećem kolu. Dosta konfuzna utakmica što se suđenja tiče, Kučin je nepravedno dosudio jedanaesterac za Austriju i isključio jednog igrača AEL-a, Airosu, gosti su pobeli preko Holchauzera. Aldair je potom izjednačio u 60. minutu, da bi Pires u finišu doneo pobedu austrijskom timu.