0

SUPERLIGA KINE: Hulk i Elkeson nisu mogli ništa, Šangaj izgubio

Objavljeno: 30.07.17 u 16:05

Odigrana su dva poslednja duela ove runde prvenstva u Kini.

Liaoning je sa 1:0 porazio Čangčun Jatai, dok je Šandong Luneng bio bolji od Šangaja SIPG i slavio rezultatom 2:1.

Jedini strelac u pobedi Liaoninga bio je Bekamenga koji je nakon sjajnog proigravanja Žanga u 65. minutu meča bio precizan. Čangčun je bio znatno opasniji rival, čak 12 puta je šutirao a triput u okvir gola, ipak nijednom dovoljno dobro.

Danas je Šangaj pretrpeo treći poraz u ovoj sezoni i nije iskoristio sjajan razvoj situacije, odnosno poraz Gvangžua gde bi čak i remijem ekipa Viljaša Boaša izbila na prvo mesto Superlige Kine.

Šangaj SIPG je i poveo danas, Ahmedov je pronašao Vu Leija u 23. minutu, a ovaj rutinskom realizacijom doneo prvu promenu rezultata. Na izjednačenje se čekalo oko 50 minuta, Gracijano Pele je tada asistirao Jin Jingdaou za 1:1. Čovek odluke je na tri minuta do kraja bio Vu Ksinghan koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru Šangaja posle nekoliko sjajnih odbrana gostiju.