1

SUPERLIGA KINE: Piksi ponovo razbio Skolarija (VIDEO)

Objavljeno: 29.07.17 u 15:50

U Superligi Kine odigrana su dva velika derbija i u oba je slavio domaćin, s tim da je za navijače u Srbiji važnija vest o novom trijumfu Dragana Stojkovića Piksija.

Posle pobede u prvom meču četvrtfinala FA kupa, Gvangžu R&F je identičnim rezultatom 4:2 savladao Gvangžu Evergrande u Superligi Kine. Četa Dragana Stojkovića Piksija povela je golom Zahavija u 38.minutu. Gosti su preko Hnčaoa izjednačili u 52. minutu. Samo minut kasnije R&F je ponovo poveo, gol je postigao Renatinjo.

U 66. minutu je rešeno pitanje pobednika. Brazilac je ponovo bio strelac na asistenciju Lu Lina. Kada je Izraelac Zahavi postavio 4:1 na centaršut Miaoa, stadion je ‘eksplodirao’. Četa Felipea Skolarija uspela je preko Gao Lina samo da smanji na 4:2.

Drugi derbi odigran je u Šangaju gde je Šenhua sa 3:2 bila bolja od Hebeija. Gosti su vodili na poluvrmenu sa 2:0 pogocima Žervinja u 4. minutu i Ksušenga u 23. minutu. Ipak, plavi su u drugih 45 minuta napravili potpuni preokret, iako su igrali bez Teveza i Guarina. Moreno je u 60. minutu smanjio na 1:2, a 16 minuta kasnije je Kolumbijac bio precizan za 2:2. Samo minut kasnije Junding je pobegao odbrani Hebeija, uposlio je Martinsa, ovaj je pogodio i doneo Šenhui pobedu od 3:2.

Jutros je Kvanžan pobedio kao gost ‘fenjeraša’ Jnbian sa 2:0, dok je Điangsu pobedom protiv Čongkinga 2:1 izašao iz opasne zone.