SUPERLIGA KINE: Šangaj propustio dobru priliku da se popne na prvo mesto

Objavljeno: 09.07.17 u 12:40

Čak šest gola viđeno je na današnjoj utakmici kineskog prvenstva.

Čangčun je na svom terenu porazio Šangaj SIPG rezultatom 4:2.

Gosti nisu opravdali ulogu favorita danas, Jatai je od 22. započeo goleadu i to preko Šabolca Huštija sa bele tačke. Posle samo sedam minuta, bilo je 3:0. Prvo je Jiang Že u 26. zatresao mrežu Šangaja, a potom i Long Tan u 29. minutu utakmice.

Tek je početkom drugo poluvremena gostujući tim uspeo da smanji zaostatak, i to nakon autogola koji je postigao Žang Ksiaofei. Hušti je ponovo bio u centru pažnje, maestralno je pronašao skupocenog Odiona Igala koji je postigao četvrti gol za Čangčun.

Jedini od igrača Šangaja koji je zatresao mrežu danas bio je Li Šenglong i to tri minuta pošto je ušao u igru. Iako je ostalo više od 20 minuta do kraja utakmice, Šangaj nije uspeo da stigne do još barem dva gola.