0

SUPERLIGA KINE: Čak sedam golova na utakmici Tjanđina i Gvangžua

Objavljeno: 02.07.17 u 15:47

Odigrane su dve utakmice današnjeg programa u Kini, pobedili su Tjanđin i Janbian.

Tjanđin je rezultatom 4:3 porazio Gvangžu, dok je 1:2 bilo na utakmici Gvižu – Janbian.

Dosta zanimljivije je bilo na utakmici sa sedam golova, logično. U prvom poluvremenu nismo mogli da vidimo veliki broj opasnih napada, iz najbolje prilike su gosti stigli do vođstva nakon što je Ju Hančao na asistenciju Alana zatresao režu Kvanđijana.

A onda blickrig Tjanđina na početku drugog poluvremena, za oko pet minuta je domaći tim preokrenuo preko kineskog tandema Sun Ke Kvon Kjung Von, da bi dodatno slavlje odličnim prodorom i golom napravio Pato nešto kasnije.

Potom se Gvangžu osvestio i krenuo u novu ofanzivu, koja se isplatila u 72. minutu. Sjajno su gostujući igrači kombinovali, lopta skoro da nije pipala travu, Gulart je poslao pas Paulinju koji je iz voleja loptu poslao u mrežu.

Ali nepunih 10 minuta kasnije je Zu Ženg napravio nepotreban faul, u skoku u svom kaznenom prostoru je sa leđa povukao i oborio protivničkog igrača, a sa bele tačke je prednost na dva gola ponovo vratio Vang Jongpo. U samom finišu je bivši vezista Totenhema po drugi put zatresao mrežu Tjanđina, ali Gvangžu nije izbegao drugi poraz ove sezone.

Takođe zanimljivo, ali sa manje golova je bilo i na ‘Guiđang olimpijskom centru’ gde su gosti slavili u meču Gvižu – Janbian. Prvo je Han Pengefei postigao autogol, da bi Olunga poravnao na 20 minuta do kraja. U finišu se igralo žestoko, a čovek odluke je bio Tijan koji je na terenu proveo svega dva minuta.