0

SUPERLIGA KINE: Goleada na startu kola, Šenhua bez Teveza dala osam golova

Objavljeno: 30.06.17 u 16:20

U premijernom meču 15. kola Superlige Kine Šangaj Šenhua je do nogu potukla Liaoning 8:1 (6:0), iako u timu nije bilo najplaćenijeg fudbalera planete Karlosa Teveza.

Šangaj se najzad raspucao, mada je gost sve vreme napadao, ali promašivao. Šenhu je do vođstva doveo Guarin golom u 11. minutu. Samo dva minuta kasnije je živa legenda Martins povisio na 2:0. Kada je Ši Ksiaton pogodio sopstvenu mrežu za vođstvo domaćina 3:0 mogla se naslutiti kanonada.

Samo sedam minuta kasnije Martins je ponovo bio precizan za 4:0. Tu nije bio kraj goleade tima iz Šangaja, pošto su Moreno i Guarin pogđali, za 6:0 na poluvremenu.

Do kraja utakmice videli smo još tri gola. Liaoning je u 62. minutu postigao počasni pogodak preko Uđa. Moreno je dugim golom na meču povisio na 7:1, a čast Kineza u Šenhui odbranio je Žang Lu koji je postavio konačnih 8:1.