0

KUP KONFEDERACIJA: Rusija bolja od Novog Zelanda u uvertiri za Svetsko prvenstvo (VIDEO)

Objavljeno: 17.06.17 u 19:40

Deseto izdanje Kupa konfederacija počelo je duelom domaćina Rusije i Novog Zelanda na stadionu ‘Krestovski’ u Sankt Peterburgu, pobedom domaće ekipe rezultatom 2:0.

Domaćin predstojećeg Svetskog prvenstva poveo je u 31. minutu posle sjajne akcije. Denis Glušakov iskoristio je proigravanje u prazan prostor, prebacio golmana i presledio loptu ka golu, gde ju je na gol-liniji zakačio Majkl Boksal, ali nije uspeo da je izbaci iz mreže, pa mu je pripisan autogol.

Drugo poluvreme obeležio je gol Fedora Smolova u 69. minutu za konačan rezultat 2:0 za domaćina.

Ova utkmica je tek drugi međusobni meč Rusije i Novog Zelanda u istoriji, a prva je odigrana na Mundijalu 1982. kada je pobednik bila takođe Rusija sa rezultatom 3:0.

U istoj grupi, sutra se od 17 časova u Kazanju sastaju Portugal i Meksiko, a za 20 je zakazan meč Kameruna i Čilea u grupi B.

Russia vs New Zealand 2:0 by retista