0

SUPERLIGA KINE: Potpuno lud finiš u Žujangu, Udža junak Liaoninga

Objavljeno: 27.05.17 u 11:33

U prve dve utakmice dana u Superligi Kine videli smo remi Guižu Žičenga sa Đangsu Suningom 2:2 (0:1), kao i trijumf Liaoninga nad Đanbianom od 3:1 (1:0).

Fantastičan finiš meča u Žujangu, gde smo videli četiri pogotka, od čega čak dva u poslednja dva minuta. Prednost su posle prvih 45 minuta imali gosti, a strelac za Đangsu je bio Ramires u 15. minutu posle kombinacije sa sunarodnikom Alešom Tešeirom.

Izjednačenje je stiglo u 62. minutu preko Baisa, da bismo zatim ušli u fenomenalnu završnicu. Prvo je Min Đunlin u trećem minutu nadoknade doneo Guižuu preokret, a kada su svi već mislili da je meč završen, Hong je u sledećem napadu doneo novo izjednačenje za konačnih 2:2.

Liaoning je bio siguran protiv Đanbiana i sa 3:1 zadržao bodove na svom stadionu. Junak domaćina bio je Nigerijac Udža, strelac dva gola u 35. i 73. minutu.

U međuvremenu je gol za Liaoning postigao i Lukimua u 53. minutu, a jedini i utešni pogodak za goste dao je Jun.