0

VATERPOLO LIGA ŠAMPIONA: Pro Reko nije bauk, Jug dramatičnom pobedom do finala

Objavljeno: 26.05.17 u 22:25

Hrvatski sastav Jug pobedio je ekipu Pro Reka 10:9 (4:2, 2:2, 3:4, 1:1) i tako se plasirao u finale vaterpolo Lige šampiona koje se igra u Budimpešti.

Nakon pet minuta igre bilo je 2:0, potom i 3:0 za Dubrovčane, a Pro Reko se vratio u drugoj četvrtini na samo gol zaostatka.

Jug je potom na poluvremenu poveo 6:4, ali je ekipa Vladimira Vujasinovića u trećoj četvrtini povela 7:6.

Minut i po pre kraja Jug je poveo 10:8, a zatim Pro Reko smanjio vođstvo.

U zadnjem napadu Filip Filipović, koji je i bio najefikasniji u ekipi sa četiri gola, je imao šansu za izjednačenje, ali je pogodio stativu, a zatim je Jug došao do lopte i sačuvao je do kraja za konačnih 10:9.

Jug će u finalu igrati protiv boljeg iz mađarskog duela Solnok – Eger.

Pripremila: Katarina Stevanović