0

SUPERLIGA KINE: Preokret Điangsua, Šangaj SIPG u naletu (VIDEO)

Objavljeno: 14.05.17 u 15:48

U poslednja dva meča 9. kola Superlige Kine pobede su zabeležile ekipe Điangsu Suninga i Šangaj SIPG-a.

Šangaj prati branicoa trofeja Gvangžu Evergrande. Tim koji u svojim redovima ima tri sjajna Brazilca savladao je kao gost Tijanđin Tedu. Ruku na srce za goste nije igrao Ekleson, ali jesu Oskar i Hulk. Ipak, dva Brazilca nisu bila zaslužna za pobedu Šangaja, jer je jedini gol na meču postigao Fu Huan za konačnih – 0:1. SIPG sada ima dva boda manje od lidera Gvangžua, koji je danas sa 1:0 bio bolji od Čangčuna. Kapiten Tijanđina bio je Nemanja Gudelj.

Sjajan meč viđen je u dvoboju Điangsua i Šangdonga 2:1. Gosti su poveli golom Tardelija na asistenciju Pelea u 26. minutu. Učesnik azijske Lige šampiona je do izjednačenja stigao u 58. minutu kada je Tekšeira uposlio zemljaka Ramireša, a ovaj nije pogrešio. Tekšeira je u 93. minutu Điangsuu doneo prvu pobedu ove sezone.