0

BUNDESLIGA: Lajpcig pobedom nad Hertom zacementirao drugo mesto

Objavljeno: 06.05.17 u 21:05

Fudbaleri Lajpciga su na domaćem terenu upisali ubedljivi pobedu nad gostima iz Berlina rezultatom 4:1 u utakmici 32. kola nemačkog šampionata.

Ovom pobedom Lajpcig je dva kola pre kraja pobegao Borusiji iz Dortmunda na šest bodova i praktično osigurao mesto broj dva, dok je će sa druge strane Herta morati da se pomuči da obezbedi Evropu.

Domaćin sa po jednim pogotkom na sartu prvog i drugog dela igre došao do lepe prednosti, dvostruki strelac bio je Verner i to u 11. i 54. minutu.

Zatim je usledilo zatišje pred pravu buru u finišu a nadu Berlincima da bi u finišu mogli da izmegnu poraz dao je autogolom Kedira. Ipak u poslednjim trenucima meča Lajpcig je još dva puta pogodio mrežu rivala, a dvostruki strelac bio je Selke u 89. i 92. minutu.