Košarka

KLS: Zvezda pregazila FMP

Objavljeno: 29.04.17 u 16:54

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP Železnik rezultatom 91:64 u Železniku.

Na početku susreta nije izgledalo da će biti tako lako, pošto je FMP poveo sa 8:2, a Zvezda se mučila u napadu. Prva četvrtina je okončana uz prednost domaćih 23:22, nakon čega je aktuelni šampion „preuzeo“ stvar u svoje ruke.

Do kraja poluvremena Zvezda je otišla na deset poena viška (37:27), a prednost je u drugom poluvremenu samo rasla.

Odlučujuća je bila treća četvrtina, koju su košarkaši Zvezde dobili 27:8, pa im je preostalo da privedu susret kraju.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Lazić sa 19 poena, Simonović je ubacio 17, a Volters 12, uz samo jedan promašaj iz igre, i to za tri poena pri isteku napada.

Sa druge strane, bolji od ostalih bio je Bolden, koji je jedini imao dvocifren učinak sa 10 poena.

Ovom pobedom crveno-beli su stigli do skora 3-0, dok je FMP zabeležio prvi poraz u sezoni.

FMP – CRVENA ZVEZDA 64:91
(23:22, 14:25, 8:27, 19:17)

FMP: Radanov, Čović 6, Davidovac, Lazarević 7, Bursać 8, Šešlija 8, Kutlešić, Žizić, Ljubičić 5, Radovanović 5, Ostin 3, Bolden 10.

CRVENA ZVEZDA: Volters 12, Tompson 6, Dangubić 9, Mitrović 5, Lazić 19, Dobrić 5, Simonović 17, Rakićević 2, Dženkins, Gudurić 8, Kuzmić 6, Bjelica 2.