0

BUNDESLIGA: Šalkeu dovoljno 18 minuta da pregazi Bajer (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.17 u 22:58

Fudbaleri Šalkea stigli su do važne pobede koja ih tri kola pre kraja ostavlja u trci za Evropu, a „farmaceute“ stavlja u borbu za opstanak, Bajer – Šalke 4:1.

Pobednik je bio odlučen već u 18. minutu, kada je Šef postigao treći pogodak za Šalke. Pre njega su se u strelce upisali Burgštaler u 6. i Hevedes u 10. minutu.

Do kraja susreta Šalke je preko Burgštalera stigao do 4:0, da bi Kisling tek ublažio težak poraz 20 minuta pre kraja susreta.

Ovom pobedom Šalke je ostao u borbi za mesto koje vodi u Evropu, pošto, uz utakmicu više, ima bod manje od Verdera na 7, a tri manje od Frajburga na 6. mestu na tabeli. Dakle, šanse su male, ali postoje.

Sa druge strane, ovaj poraz je Leverkuzenu poprilično zagorčao život, pošto ekipa koja je igrala osminu finala Lige šampiona dolazi u situaciju da tri kola pre kraja ima meč više i četiri boda više od Auzburga, koji se nalazi u zoni ispadanja.

Iako je teško zamisltii da će Leverkuzen ostati bez mesta u eliti, ipak ta opasnost, nakon prvih mečeva 31. kola, itekako postoji.

Bayer Leverkusen 1 – 4 Schalke Highlights… by live-football3