0

PREMIJER LIGA: Arsenalu tri boda i povratak u borbu za Ligu šampiona

Objavljeno: 17.04.17 u 23:22

Fudbaleri Arsenala savladali su Midlzbro u poslednjem meču 33. kola engleske Premijer lige sa 2:1.

„Tobdžije“ su do važnog trijumfa, kojim su ostale u trci za plasman u Ligu šampiona, stigle preko Mesuta Ozila i Aleksisa Sančeza.

Sančez je doveo Arsenal do prednosti u 42. minutu iz slobodnog udarca, ali je osam minuta kasnije Negredo iskorisito očajnu reakciju Košćelnog na centaršut Dauninga i poravnao na 1:1.

Po isteku punog sata igre Boro je mogao do preokreta, ali je Ajala propustio priliku da nadmudri Čeha, nakon čega je usledila kazna – Sančez je proigrao Remzija, on grudima spustio loptu do Ozila, da bi Nemac zatresao mrežu domaćeg tima za 2:1 i trijumf koji ostavlja Arsenal u trci za Ligu šampiona.

Ispred njega su Liverpul sa 66 bodova i dva meča više, Siti sa 64 i utakmicom više, te Mančester Junajted sa 60 bodova i istim brojem mečeva.

Arsenal je šesti sa 57 bodova, i očekuje ga paklena borba za Ligu šampiona.

Midlzbro je ovim porazom šanse za opstanak sveo na minimum, pošto pet kola pre kraja zaostaje za Halom šest bodova.