0

BUNDESLIGA: Kostićev Hamburg pao na ‘Vezeru’ nakon preokreta

Objavljeno: 16.04.17 u 18:14

Ekipa Verderaupisala je pobedu nad HSV-om rezultatom 2:1 u meču 29. kola nemačkog šampionata.

Utakmica je počela dobro po goste, kojima su bodovi bili neophodni za beg od opasne zone, a poveli su već u šestom minutu prek Grečoriča koji je istoristio asistenciju Arona Hunta.

Ipak da se na veliki odmor ode sa nerešenim rezultatom pobrinuo se Maks Kruze, koji je u 41. minutu na asistenciju Bartelsa doneo poravnanje.

Drugo poluvreme donelo je potpuni preokret domaćina, koki je u 75. minutu uspeo da povede preko Floriana Kainca. U ovoj akciji ponovo je učestvovao i srelac izjednačujućeg gola Maks Kruze, ali ovaj put u ulozi asistenta.

Ispostavilo se da je tim pogotkom postavljen i konačan rezultat, pa je Verder sa nova tri boda skčio na osmu poziciju na tabeli. Sa druge strane Hamburg je ovim porazom ostao svega bod iznad ekipe Augsburga, koja se nalazi na mestu koje vodi u baraž za opstanak u eliti.

Naš reprezentativac, Filip Kostić, počeo je ovu utakmicu kao starter i na terenu je bio do 82. minuta kada je zamenjen.