SLS: Partizan slavio na Banjici, Đurđević ‘od pukovnika do pokojnika’ (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 19.02.17 u 16:01

Gol koji je postigao napadač crno-belih ostaće u senci šokantnog promašaja.
Partizan je rezultatom 1:0 na gostujućem terenu savladao Rad.

Već u 7. minutu je tandem Partizanovih Brazilaca krenuo da ‘pleše’ o terenu, Leonardo je gađao ali nedovoljno precizno da se ugrozi gol domaćina. Sredinom prvog dela igre je verovatno i najveću šansu za gol propustio Lutovac, nakon greške Miletića. Mladi reprezentativac je imao šansu da gađa neometano sa pet metara, ali je Kljajić izvanredno odbranio. Everton i Lonardo su bili ti koji su najviše pokušavali u ofanzivi crno-belih, ali je to bilo dosta mlako, te promene rezultata u prvom poluvremenu nije bilo.

Na startu drugog dela igre je posle jedne dosta dobre akcije Denić loše zahvatio loptu i uputio katastrofalan udarac, a ubrzo nakon toga je usledila akcija koju je pogotkom krunisao Uroš Đurđević. Posle centaršuta Jankovića i odbitka Milenkovića, lopta je pala pod noge napadaču koji je opalio i savladao Filipovića. Konstantni prodori Leonarda po boku su naterali Pajovića da grubljim startom zaradi žuti karton. Drinčić je u 75. minutu meča imao najbolju priliku za Rad u drugom poluvremenu, udarac po zemlji je pogodio stativu, da bi Đurđević u sledećoj akciji promašio prazan gol. Ostalo je 1:0.

Sam kraj meča obeležile su nemile scene i rasistički transparent navijača Rada.