LIGA ŠAMPIONA: PSŽ jednom nogom u narednoj fazi, Obamejang tragičar Dortmunda (VIDEO)

Objavljeno: 14.02.17 u 22:41

Odigrane su prve dve utakmice osmine finala Lige šampiona.
PSŽ je savladao Barselonu, dok je pobedu upisala i Benfika protiv Borusije Dortmund.

Potpuno neočekivani rasplet nastavka najjačeg evropskog takmičenja u fudbalu. Nakon slobodnjaka Di Marije je Pari Sen Žermen već u 18. minutu stigao do vodstva, da bi u 40. nakon greške Mesija i kontre koju je krunisao Draksler bilo 2:0. Samo 10 minuta posle pauze je Anhel Di Marija postigao svoj drugi pogodak danas, dok je konačnih 4:0 postavio Edinson Kavani. Barselona je imala samo jedan pokuašaj u okvir golmana Trapa što zvuči neverovatno.

Di Maria Second Goal – PSG vs Barcelona 3-0 by Highlights-Serie-A
BARSELONA JE PONIŽENA: Kavani bacio na kolena Katalonce, zaliha koja će se teško nadoknaditi (VIDEO)

Posle nezanimljivog prvog poluvremena, već u trećem minutu drugog na meču Benfika – Dortmund je viđen pogodak. Odličnu asistenciju Luišaa je iskoristio Mitroglu i doneo prednost Portugalcima. Ubrzo je Obamejang imao priliku da sa bele tačke poravna rezultat, što mu nije pošlo za rukom, a četiri minuta nakon toga je i napustio igru. ‘Milioneri’ su pokušavali, imali više od igre, ali nisu uspeli da dođu ni do remija. Jedini udarac koji je išao u okvir Borusije, završio je iza golmana Burkija.

Kostas Mitroglu Goal HD – Benfica F… by gashiylli223

Borusija i Benfika će revanš meč u Dortmundu igrati 8. marta, a tada će se igrati i utakmica Barselona – PSŽ.