0

BUNDESLIGA: Frajburg slavio protiv „jarčeva“ i umešao se u borbu za Evropu

Objavljeno: 12.02.17 u 20:00

Fudbaleri Frajburga su u poslednjem meču kola nemačke lige, ostvarili pobedu na domaćem terenu nad ekipom Kelna, rezultatom 2:1, i tako uhvatili priključak sa vrhom.

Tokom prvih pola sata utakmice vladalo je golgetersko zatišje, ali su to ekipe nadoknadile u finišu poluvremena kada su i jedni i drugi stigli do pogodaka.

Najpre je do vođstva stigao domaćin preko Vićenca Grifa, koji je bio precizan u 32. minutu. Međutim njihovo slavlje trajalo svega sedam minuta, jer je već u 39. minutu Modeste doneo poravnanje rezultata.

Nastavak meča doneo je veliku borbu u kojoj su oba tima nastojala da dođu do važnih bodova, a to je pošlo za rukom Frajburgu, koji je u 77. minutu preko Maksimilijana Filipa došao do konačnih 2.1.