1

Filipe Luis i Luis Suarez (FOTO: 101greatgoals)

PRIMERA: Katai ‘dobio’ šesticu od Barse, Suarez prvi strelac lige (VIDEO)

Objavljeno: 11.02.17 u 18:17

Finalisti Kupa kralja sastali su se danas u okviru 22. kola Primere, a Barselona je kao gost slavila sa 6:0 protiv Alavesa.

Alaves je u prvom delu sezone šokirao Katalonce na Nou Kampu 2:1, ali im se sada Barselona revašnirala trostruko. Šampion Španije je slavio sa 6:0 uz dva gola Suareza koja su ga lanisrala na prvo mesto liste strelaca, sa golom više od Mesija koji je danas jednom savaldao golmana Alavesa.

Domaćin je načet u 37. minutu kada je Vidal loptu ubacio na peterac, a Suarez je smestio gde treba – 1:0. Samo tri minuta kasnije Suarez je asistirao do Nejmara, a ovaj povosio na 2:0.

U drugom poluvrmenu rapsodija Barselone. U 59. minutu Mesi je iskoristio grešku odbrane Alavesa i pogodio za 3:0. Samo četiri minuta kasnije Aleksis je dao autogol za 4:0. ‘Petarda’ je pukla u 65. minutu, Suarez je petom ostavio loptu za Rakitića, a Hrvat je ‘katapultirao’ u gol. Konačnih 6:0 u 67. minutu postavio je Suarez. Posle toga Barselona je spustila gas.  Katai je igrao 67. minuta za Alaves.

Podsetimo, ova dva rivala će u maju igrati u finalu Kupa kralja.