0

KAN: Kamerun u polufinalu posle penala, Mane tragičar Senegala (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.17 u 23:35

U drugom četvrtfinalnom meču na Afričkom kupu nacija Kamerun je posle penala savladao Senegal 5:4 (0:0).

Oba tima su dosta taktizirala, bolje rečeno pazila da prva ne prime gol. Senegal je prvi zapretio u 28. minutu, ali je Diuf šutirao daleko preko gola. Kamerun je uzvratio tek u 67. minutu kada je Mukanđo pokušao, a Dialo odbranio. Senegal je pritisnuo pred kraj meča, šanse su imali Mane i So, ali promene rezultata nije bilo – 0:0.

AKN: Burkina Faso iznenadila Tunis i prošla u polufinale

Produžeci žali božešto su se i igrali, jedino vredna pomena bila je prilika za Zua, ali Kamerun nije došao do gola. Usledili su penali. Greške nije bilo sve do pete serije kada je prva zvezda Senegala Mane uspeo da promaši, to jest da mu golman odbrani, a Abubakar Kamerunu donese plasman u polufinale 5:4.