0

FA KUP: Ivanović pogodio u rutinskoj pobedi Čelsija, Totenhem bio na pragu ispadanja od četvrtoligaša (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.17 u 18:19

Na „Vajt Hart Lejnu“ videli smo mučenje domaćina, koji je do pobede nad Vikombom, rezultatom 4:3, stigao tek u sudijskoj nadoknadi. „Plavci“ slavili laganih 4:0 protiv Brenforda, dok je Siti savladao Kristal Palas sa 3:0.

Prvo poluvreme bilo je veoma mučno za Totenhem, pošto su nakon njega imali ozbiljan zaostatak, od 0:2, protiv nželigaša Vikomba.

Dvostruki strelac za „rode“ bio je Pol Hejs, koji je pogađao najpre u 23. minutu a zatim i u 36. min sa bele tačke.

Početak drugod dela doneo je ekspresan povratak u igru domaćina, koji su golovima Min Suna u 60. I Vinsenta Jansena četiri minuta kasnije iz penala, stigli do poravnanja.

Ipak gosti se nisu tek tako predali već su rešili da dobro namuče „pevce“ i preko Gerija Tomsona, u 84. minutu ponovo stižu do vođstva.

Ipak bruku Totenhema su u samom finišu meča sprečili Dele Ali i Min Son, koji su golovima u 89. I u sudijskoj nadoknadi doneli prolaz svom timu u narednu fazu takmičenja.

Izvor: Youtube/GOLAZO HD

Sa druge strane Čelsi je svoj posao odradio rutinski, slavivši protiv Brentforda sa ubedljivih 4:0 a u strelce se upisao i kapiten reprezentacije Srbije, Branisla Ivanović.

Bane je bio strelac trećeg gola Čelsija, u 70. minutu utakmice a pre njega pogađali su Vilijan u 14. i Pedro u 21. minutu. Konačnih 4:0 postavio je Baučuaj, devet minuta pre kraja.