0

FA KUP: Kakav Arsenal? Strašan Arsenal! (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.17 u 20:57

Ukoliko je neko smatrao da će suspenzija Arsena Vengera toliko poremetiti fudbalere Arsenala da neće uspeti da prikažu ni delić svog umeća, prevario se. Arsenal – Sautempton 5:0.

Fudbaleri Arsenala odigrali su prvi od četiri meča bez Arsena Vengera na klupi, nakon što je Francuz suspendovan zbog odgurivanja sudije, i to tako da Venger itekako ima razloga da se zabrine za posao.

Da li je odsustvo dugogodišnjeg stručnjaka „tobdžija“ dodatno motivisalo igrače Arsenala, ili je to bio opuštajući faktor, ne znamo, ali se Sautempton nije dobro proveo. Da će susret biti krajnje jednostran pokazao je Deni Velbek, koji je u 22. minutu postigao svoj drugi gol na meču. Prethodno je u 15. minutu lepim golom doveo Arsenal u vođstvo. Do kraja poluvremena, u strelce se pusao i Tio Volkot.

U drugih 45 minuta, Volkot je sjajan pas Aleksisa Sančeza pretvorio u 4:0, da bi konačan rezultat postavio Volkot svojim trećim golom na meču, nakon još jedne asistencije Sančeza.

Dušan Tadić je u igru ušao u 64. minutu, kada je praktično sve već bilo rešeno.