0

BUNDESLIGA: Bajern bolji od Verdera, Lajpcig od Hofenhajma, nastavlja se trka za Salataru (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.17 u 18:28

Poredak u nemačkoj Bundesligi nakon 18. kola ostao je nepromenjen – Bajern prvi, Lajpcig drugi, nakon što su obe ekipe zabeležile pobede identičnim rezultatom 2:1, Bajern nad Verderom u Bremenu, a Lajpcig nad Hofenhajmom na domaćem terenu.

Bavarci su do pobede stigli preko Robena i Alabe u prvom poluvremenu, a Kruze je na početku drugog uspeo da smanji na 2:1, ali to nije bilo dovoljno za veći otpor. Do kraja meča nije bilo većih prilika i Bajern je stigao do svog 45. boda.

(Youtube/FootyGoalHQ)

Lajpcig je nastavio poteru izašavši na megdan do sada neporaženom Hofenhajmu, i to uspešno, mada nije tako izgledalo. Poveo je Hofenhajm u 18. minutu golom Amirija, ali je tim Lajpciga preko Vernera stigao do poravnanja u 38. minutu.

Trenutak odluke dogodio se pola sata pre kraja, kada je Sandro Vagner zbog gaženja Štefana Ilzaknera dobio direktan crveni karton, što su domaći iskoristili i golom Zabicera 13 minuta pre kraja stigli do tri važna boda.

Hofenhajmu je ovo bio prvi poraz u sezoni, i nalaze se na četvrtom mestu sa 31 osvojenim bodom, jednim manje od Ajntrahta, a bodom više od Borusije iz Dortmunda, koja sutra igra protiv Majnca.