0

SP RUKOMET: Španci sigurni protiv Islanda, Norvežani bolji od Poljske

Objavljeno: 12.01.17 u 23:42

Drugog dana svetskog prvenstva u Frncuskoj, pobede zabeležile i reprezentacije Slovenije, Makedonije i Rusije.

Današnji dan nije doneo iznanađenja u grupama A i B. U prvim mečevima Slovenija i Rusija su lako izašle na kraj sa Angolom odnosno Japanom.

Slovenci su afričku selekciju deklasirali rezultatom 42:25, dok su Rusi savladali Japance sa 39:29. Dobar start šampionata zabeležila je i Makedonija koja je u prvom meču savladala Tunis rezultatom 34:30.

Večernji termini bili su predviđeni za derbi utakmica a u njima su Norvežani savladali Poljsku sa a Španci- Island.

Norvežani su do pobede protiv Poljaka stigli posle velike borbe, rezultatom 22:20, prelomivši meč sjajnom odbranom u poslenjih 10 minuta, u kojima nisu primili gol.

Drugi večernji meč doneo je dosta manje neizvesnosti. Island je odigrao dobro prvo poluvreme, otišavši na odmor sa dva gola prednosti, međutim u nastavku se slika na terenu iz korena promenila.Španci su od 40. minuta preuzeli potpunu kontrolu nad mečom i u finišu došli do ubedljivih 27:21.

Pripremio: Vladimir Kolarik