0
Evroliga

EVROLIGA: Ni Žižić ne pomaže kada se Barsa zaleti (VIDEO)

Objavljeno: 30.12.16 u 23:15

Barselona je porazila Darušafaku rezultatom 81:77 na zatvaranju Evrolige za 2016. godinu.
Iako se tokom celog prvog poluvremena igrao egal, gosti iz Turske su uspeli da se odlepe i na poluvreme odu sa plusom od pet poena.

Barselona je odličnom serijom već u trećem kvartalu preokrenula i tu prednost uprkos silnim udarima Darušafake sačuvala do kraja.

U duelu hrvatskih centara i imenjaka, bolji je bio Ante Tomić koji je dao najviše poena za Barselonu – 16 uz stoprocentni učinak šuta iz igre.

Pratili su ga Tajris Rajs sa 13 poena, Vezenkov sa 12 i Doelman koji je postigao 11.

U turskoj ekipi je najbolji bio Džejms Andreson sa 21 poenom, Skoti Vilbekin je dodao 19, a na dve cifre je bio i Moerman sa 11.

Na svom debiju u dresu Darušafake je Ante Žižić imao četiri poena i šest skoka za 16 minuta na parketu.