0

PREMIJER LIGA: Liverpul silovito do drugog mesta

Objavljeno: 27.12.16 u 20:21

Fudbaleri Liverpula pružili su još jednu vrlo ubedljivu partiju i pobedom nad Stoukom rezultatom 4:1 ponovo izbili na drugu poziciju.

Prvo pouvreme proteklo je u veoma dinamičnoj i sadržajnoj igri. Liverpul je od starta krenuo ofanzivno, diktirajući tempo utakmice ali su gosti ipak bili ti koji su prvi stigli do vođstva.

Igrao se 12 minut utakmice kada je Džon Volters iskoristio odličan centaršut Džoa Alena i udarce glavom pogodio mrežu domaćina za 0:1. Svega šest minuta kasnije Stouk je lako mogao i do drugog pogotka ali je šut Džoa Alena sa ruba kaznenog prostora sjajno zaustavio Minjole.

Period igre od postignutog gola pa sve do 30 minuta pripao je gostima koji su u tom periodu bili nešto opasniji ali je otrežnjenje Liverpulu done Lalana, koji je iskoristio zbrku u kaznenom prostoru Stouka i poravnao rezultat. Od tog momenta „redsi“ ponovo preuzimaju konce igre u svoje ruke i u finišu poluvremena potpuno preokreću rezultat preko Firmina. Sjani Brazilac je lepom solo akcijom probio u kazneni prostor rivala, i preciznim šutem sa nekih 11 metara iskosa doneo svom timu prednost u 38 minutu meča. Imao je Liverpul do kraja poluvremena još par šansi da poveća prednost ali promene rezultata ipak više nije bilo.

Drugo poluvreme počelo je onako kako se završilo prvo. Liverpul je nastavio sa svojim atacima i u 59. minutu posle auto gola Imbule povećao na 3:1. S obzirom na razvoj situacije na terenu, tada je već postalo jasno da će Liverpul do kraja bez problema iskontrolisati ovaj meč a konačan rezultat postavio je Danijel Staridž, prelepim golom u 70. minutu.

(Izvor: Youtube/Ruslan Guseinov)