0

BUNDESLIGA: Treći remi u nizu Dortmunda, Ajntraht bez greške (VIDEO)

Objavljeno: 20.12.16 u 22:52

Danas su odigrane prve utakmice 16. kola Bundeslige.
Borusija iz Dortmunda nije uspela da preokrene protiv Augzburga iako je bila dosta bolji rival na terenu. Gosti su već u prvom poluvremenu preko Ji Dong Vona poveli, da bi poravnao Dembele u 47. minutu. Nakon toga je do kraja meče usledila žestoka ofanziva „milionera“, ali je Hic spasio svoj tim poraza.

Najupečatljiviju pobedu je danas ostvario Frankfurt nošen odličnim Hrvatom Hrgotom. Pomenuti fudbaler je već u 18. minutu na asistenciju Abrahama doneo prednost domaćinu. Od 55. minuta je Majnc na terenu bio sa igračem manje, kada je Kordoba „pocrveneo“. U nastavku je u neravnopravnoj borbi Hrgota asistirao Barkoku za 2:0, a kasnije i sam bio strelac za konačnih 3:0.

Hamburg i Volfsburg su slavili identičnim rezultatom – 2:1. Filip Kostić je bio asistent prilikom prvog gola svog tima, a strelac je bio Miler, koji je asistirao Vudu za 2:0. Avdijaja je postigao utešni gol za Šalke. Strelci za Volfsburg su bili Kaliđuri i Gomez, dok je mlađi brat Edena Azara, Torgan, postigao gol za Menhengladbah.