0

FIFA SP ZA KLUBOVE: Atletiko Nasional preko penala do trećeg mesta (VIDEO)

Objavljeno: 18.12.16 u 10:25

Fudbaleri Atletiko Nasionala savladali su Klub Ameriku iz Meksima u utakmici za treće mesto FIFA svetskog prvenstva za klubove, koje se igra u Japanu. Pobednika su odlučili penali, a tim iz Kolumbije se bolje snašao i došao do velikog trijumfa – 4:3 (2:2).

Meč su bolje otvorili fudbaleri Nasionala, pa je u 26. minutu, nakon autogola Samudija u 6. i pogotka Gere u 26. minutu rezultat glasio 2:0.

Tim iz Meksika se nije predao, prvo je Arojo u 38. smanjio na 2:1, da bi Peralta u 66. iz penala poravnao rezultat, što je ostalo do kraja, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Moskvera je pogodio prvi, nakon čega su usledila tri promašaja – jedan igrača Nasionala, dva od strane Klub Amerike, pa je u poslednjoj seriji Migel Borha pogotkom sa bele tačke doneo timu iz Kolumbije treće mesto.