0

BUNDESLIGA: Lajpcig je nemilosrdan, pala je i Herta! Šalke ponovo posrnuo (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.16 u 17:50

Lajpcig je nastavio svoju ubitačnu seriju ove sezone i još jednom je zapretio šampionu Bajernu. Na pleća je oborena i berlinska Herta sa 2:0 (1:0).

Kako sezona odmiče, tako nas Red Bul Lajpcig sve više oduševljava svojim igrama i rezultatima. Mnogi osporavaju njihove ovosezonske uspehe i pobede, optužujući ih da su ‘veštački napravljen klub’, ali koga briga kada su i u pretposlednjoj nedelji godine favoriti za osvajanje ‘salatare’.

Danas je pala Herta iz Berlina, koja je takođe u vrhu Bundeslige, ali protiv Lajpciga nije mogla. Nervozni Berlinci prvi put su poklekli u 41. minutu kada je Verner bio strelac.

(Izvor: youtube / Fan Fan)

A pobedu domaćina potvrdio je Orban golom glavom posle kornera u 62. minutu meča. Sve je već tada bilo rešeno.

Šalke je još jednom doživeo krah na svom terenu u Gelzenkirhenu. Ovog puta, bod je otkinuo Frajburg, koji je poveo u 74. minutu preko Niderlehnera i mogao je da dođe do čitavog plena.

Ipak, samo minut kasnije Konopljanka je postigao gol za izjednačenje i meč je okončan rezultatom 1:1.