0
Rukomet

ŠTETA: Holanđanke raspršile snove naših rukometašica

Objavljeno: 12.12.16 u 20:07

Reprezentacija Holandije je rezultatom 35:27 porazila Srbiju na Evropskom prvenstvu u rukometu za žene.
Posle Nemica, i Holanđanke su bile bolje od naših devojaka koje su tokom celog meča, vidno iscrpljene, kaskale za svojim rivalom.

Naša reprezentacija se „držala“ u meču do 10. minuta, nakon toga je Holandija povela sa tri gola prednosti i vodstvo nije ispuštala do samog kraja utkmice.

Jovana Stoiljković je bila najbolja u našem timu, u velikoj meri se osetio problem sa povredama Kristine Liščević i Katarine Krpež, a današnju nemoć je najbolje iskazala selektorka Dragica Đurić koja je na poluvremenu upitala svoje izabranice:

– Imate li snage da trčite?

Ovim porazom je Srbija znatno umanjila svoje šanse za plasman u polufinale, nakon dobrog otvaranja prvenstva i pobede nad Španijom, naše rukometašice nisu mogle da ostvare još neki trijumf.