0

REAL SAZNAO IME PROTIVNIKA: Romero odveo Meksikance u polufinale Svetskog klupskog kupa (VIDEO)

Objavljeno: 12.12.16 u 11:17

Klub Amerika je posle preokreta savladala u Osaki Jeonbuk Hjudai sa 2:1 i plasirala se u polufinale FIFA Svetskog klupskog kupa.

Klub iz Meksiko Sitija će se tako u borbi za finale susresti sa madridskim Realom.

Prvo poluvreme pripalo je Koreancima koji su na poluvreme otišli sa prednošću od 1:0 zahvaljujući pogotku Kima Bokjunga u 23. minutu. Međutim drugo poluvreme donelo je preokret Meksikanaca koji su golovima Argentinca Silvija Romera u 58. i 74. minutu došli do trjumfa i prilike da odmere snage sa evropskim šampionom.

U drugom četvrtfinalu sastaju se južnoafrički Mamelodi Saunds-i i domaćin turnira Kašima Antlersi. Pobednika tog duela u borbi za finale, koja je zakazana za 14. decembar, očekuje kolumbjski Atletiko Nasional.

(Izvir: Youtube/FIFATV)