0

LE: Probuđeni PAOK Vlade Ivića, Viljareal kroz ‘iglene uši’ do druge faze, Braga ispala u nadoknadi (VIDEO)

Objavljeno: 08.12.16 u 19:24

Poznato je još nekoliko učesnika šesnaestine finala Lige Evrope, posle prvih šest utakmica poslednjeg kola grupne faze.

Tim iz Soluna je protiv Libereca išao na pobedu i do nje je stigao rezultatom 2:0. Golove su postizali Rodrigez u 29. i Pelkas u 67. minutu, a već smo pisali o promašaju Fernanda Varele kojim se kandidovao za ‘Sivonjića godine’.

MAJSTORE, KAKO SI TO USPEO: Igrač PAOK-a je novi kandidat za ‘Sivonjića godine’! (VIDEO)

Fiorentina je pobedom u Azerbejdžanu došao do trijumfa od 2:1 i prvog mesta u PAOK-ovoj grupi, a junak ‘ljubičastih’ bio je Federiko Kjeza, sin bivšeg velikana Serije A Enrika Kjeze.

Viljareal je teškom mukom uspeo da izbori plasman među 32 najbolja tima Lige Evrope, pošto je tek u 88. minutu golom Trigerasa došao do neophodne pobede. Pre toga je Sansone doveo ‘podmornicu’ u vođstvo u 16. minutu, a Ahim u 55. izjednačio za Steauu.

Osmanlispor je u Turskoj trijumfovao nad Cirihom za prvo mesto u svojoj grupi, ispred Viljareala.

Šahtjor je sa 4:2 slavio protiv Brage, a portugalski tim je bio u igri sve do 95. minuta utakmica u Turskoj, gde je Gent na gostovanju došao to pobede golom Kulibalija, a asistent je bio naš Stefan Mitrović. Neverovatan scenario.